Ropné katastrofy

4. února 2012 v 20:03 | admin |  Kam svět spěje
První největší ropná havárie se přihodila roku 1967, 18.března, kdy ztroskotal ropný tanker Torrey Canyon.Do moře vyteklo 117 milionů ropy.(Velká Británie)

Dvě největší ropné katastrofy se staly roku 1978 v Mexiku a u Velké Británie.U Anglie ztroskotala liberijská cisternová loď Amoco Cádiz a vyteklo 260 milionů litrů ropy do moře.V Mexiku došlo k ,,pouhému,, úniku ropy z plošiny lodi, ale než inženýři dostali únik pod kontrolu, uniklo 530 miliónu ropy.Tato katastrofa je považována za třetí největší havárii dob.

V roce 1979 se během bouře srazil řecký tanker s jinou lodí.Nedaleko ostrovu Trinidad a Tobago vyteklo do moře nad 340 milionů litrů ropy.

Roku 1983 se staly další dvě havárie.Tentokrát v Íránu a Jižní Africe.V Íránu nabořil tanker plošinu, která se převrhla a do moře nateklo 303 miliónů litrů ropy.U Jižní Afriky se potopil tanker Castillo de Bellver, uniklo 300 milionů litrů mazlavé suroviny.

Největší EKOLOGICKÁ havárie se stala v roce 1989, 24.března , kdy u aljašského pobřežíztroskotal americký tanker Exxon Valdez.Znečištění zasáhlo přes 1300km pobřeží.Uniklo 40 miliónů litrů ropy.
Hrůzička :c
A nyní přišla na řadu první největší ekologická i ekonomická havárie celého světa.
V lednu 1991 vypustil Irák z tankerů, ropných terminálů v Kuvajtu a ropných plošin 1,9 miliardy ropy!! Stalo se to v Perském zálivu a je to považováno za nejvíce zamořené území...

Nejnovější a ohromnou katastrofou, je tragédie z roku 2010, kdy v Mexickém zálivu vybuchla těžební plošina.
Denně vytékalo přes 15 až 16 milionů ropy.Uniklo až 147 miliónů ropy po celou dobu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Anny Anny | Web | 6. února 2012 v 20:35 | Reagovat

Panebože, strašné, celé jsem to přečetla. :X Panebože. Chudáci...

2 Lůla Lůla | Web | 7. února 2012 v 6:18 | Reagovat

[1]: Díky za přečtení :3 No, jsou to všechno hrůzy ://

3 judzin judzin | 18. června 2012 v 10:23 | Reagovat

nic moc :-D  :-D  :-D

4 Mufáček Mufáček | 19. prosince 2012 v 18:12 | Reagovat

Ty obrázky jsou ošklivé.Nechtěla bych být v jejich situaci ??? Chudáčci :-!  O_O  O_O  O_O  :-(

5 Caseyflove Caseyflove | E-mail | Web | 7. října 2017 v 15:26 | Reagovat

Some people, especially those running on busy daily schedules tend to use the pills to help maintain weight since they can not afford to follow all the diet programs. This is not advised. It is recommended that one seek advice from a professional in this field before using the pills. This can save one from many dangers associated with the misuse.

The diet pills should always be taken whole. Some people tend to divide the pills to serve a longer period of time. This is not advised and can lead to ineffectiveness. If it is required that one takes a complete tablet, it means that a certain amount of the ingredients are required to achieve the desired goal. It is also recommended that one does not crush the pill and dissolve it in beverages. Chemicals found in beverages have the potential of neutralizing the desired nutrients in the pill thereby leading to ineffectiveness. The best way to take the tablets is swallowing them whole with a glass of water.

The diet pills speed up the metabolic processes. This is the key factor that leads to the burning of all the fats in the body. This means that one passes out lots of urine, which subsequently leads to dehydration. It is imperative that the user take lots of water round the clock. This will help curb dehydration, which can lead to health problems. In addition to that, water offers the required medium for the function of the nutrients and elimination of the fats.

When buying the review of diet pills, it is imperative that one gets the most recommended dose. People tend to compromise the quality and effectiveness of the tablets due to the variation in cost. The low priced pills depict poor quality, which means their effectiveness is not reliable. Some have also been found to cause health problems. The dose should also be taken as recommended. Over dose will not speed up the process but rather lead to complication. This will increase risk of side effects. If the taking of the pill is forgotten, do not take more to compensate for the lost time.

The diet plan enclosed with the diet pills has also to be followed. According to the requirements, the termination of the diet must be done even with no results. This means your body is irresponsive.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama