Březen 2016

Socha Hieronymus Bosch - Helmeted Bird

29. března 2016 v 15:08 | Lu.Blueberry |  Creation
Jak jsem již psala v minulém upovídaném článku, vyráběla jsem z KERAplastu sošku jedné příšerky od Hieronymuse Bosche.
Byl to dárek pro taťku, který H. Bosche zbožňuje, stejně tak i já. Příšerka z obrazu nese název Helmeted Bird. Na internetu se taková zrůdička prodává taky, ale neumím objednávat z cizích serverů a jsem kreativní duše, tak jsem si vyrobila vlastní. Odkaz na internetový prodej.
Zpočátku jsem byla na vážkách, zda něco takového vůbec zvládnu vytvořit, ale ...myslím, že se povedlo :) Posuďte sami.
V celém článku je více fotek během tvoření a pak konečná fáze sochy :)

Radosti a strasti nového roku

17. března 2016 v 20:34 | Lu.Blueberry |  Deník
Už to jsou vážně 3 měsíce, co jsem se neozvala.
Hrozně to utíká, když člověk chodí do práce. Obzvlášť, když mám dlouhý a krátký týden, tak nestíhám pořádně sledovat ubíhající dny - nerozlišuji víkend a pracovní den.
V práci jsem pořád stejně spokojená a doufám, že i tak ze strany zaměstnavatele, ale podle všeho zatím ano :D
Učím se tu bláznivou ruštinu a už je to lepší. Už se nestydím na ně promluvit, i když možná říkám kraviny, většinou se domluvíme a je to lepší než jen přitrouble koukat a usmívat se :D Což sice dělám nejraději, ale nejlepší to není.

Taťka měl nedávno narozeniny. Dělala jsem pro něj sochu příšerky z obrazu Hieronymuse Bosche. Poprvé jsem pracovala se samotvrdnoucí keramikou a myslím, že to dopadlo dost dobře :) Uvidíte v dalším článku a můžete pak posoudit sami. Budu jen ráda za komentáře :) Když ji dostal, mysleli si všichni, že je koupená a teprve když zjistil, že je VYROBENÁ, tak byl neskutečně zaskočený.

Udělala jsem si obrovskou radost! Z výplaty jsem si koupila foťák Nikon! Můj Canon od strejdy už je zřejmě v křemíkovém nebi :D Bylo mi ho vážně líto, protože jsem s ním fotila pořád a byl perfektní na to moje foceníčko. Vlastně naposledy nafotil tu sochu H.Bosche a to byl asi takový jeho funus. Měla jsem ho už skoro 10. rok. Zemřel s otevřeným objektivem. Jak poetické.
No nic. Takže jsem pár dní přemýšlela co dělat - vyzkoušet lepší baterky(nepomohlo), zaslat ho do opravny, koupit nový... Nakonec jsem si tedy psala se strejdou, což mi pomohlo trochu se rozhodnout. Vybrala jsem 4 foťáky. No a podle nekonečného sepisování pro a proti, výhod a nevýhod, funkcí a nefunkcí - jsem vybrala Nikon CoolPix L840. Doufám tedy, že jsem neudělala chybu, ale to uvidím prostě časem. Zítra si ho jedu vyzvednout. Mohla jsem tedy dnes, ale bohužel jsem byla do 7 v práci a ten obchod v 7 zavírá. Nemůžu se dočkat! Možná budu muset do další výplaty jezdit busem na černo :D
Ale ne... cítím se hezky, protože jsem si dlouho neudělala radost a tohle není žádná kravina a vážně se na to těším.

Jinak je u mě vše při starém. Klid. Maluji nový obraz - tulipány akrylem. Po dokončení se určitě pochlubím, protože se mi ten obraz móc líbí. A poslední novinkou je to, že už brzy budeme mít činčilky :)

No a tím bych pro dnešek skončila :) Mějte se moc krásně.