Socha Hieronymus Bosch - Helmeted Bird

29. března 2016 v 15:08 | Lu.Blueberry |  Creation
Jak jsem již psala v minulém upovídaném článku, vyráběla jsem z KERAplastu sošku jedné příšerky od Hieronymuse Bosche.
Byl to dárek pro taťku, který H. Bosche zbožňuje, stejně tak i já. Příšerka z obrazu nese název Helmeted Bird. Na internetu se taková zrůdička prodává taky, ale neumím objednávat z cizích serverů a jsem kreativní duše, tak jsem si vyrobila vlastní. Odkaz na internetový prodej.
Zpočátku jsem byla na vážkách, zda něco takového vůbec zvládnu vytvořit, ale ...myslím, že se povedlo :) Posuďte sami.
V celém článku je více fotek během tvoření a pak konečná fáze sochy :)

Použitá hmota Keraplast, alobal a výpomocná sada nožíků, řezáků a modelovacích násad.


Začalo to roztomile vyhlížející konstrukcí z drátků a alobalu.

Pokračovalo ne tak roztomile vyhlížejícíma nohama..

Nohy a brnění zabraly kupodivu více času než hlava s helmou..

Half-helmeted bird :D
Potřebné detaily pro celkový dojem. Ano, noha má jen čtyři prsty...malíček prostě nedržel! Takže tam má jen takový malý, skoro neviditelný brmbolec :D
A toto je pre-finální verze bez podložky.
Vše je barveno akrylovými barvami. Šíp v noze byl jen provizorní.

Tak doufám, že se vám prohlídka líbila, pokud máte zájem ZDE vám dávám odkaz na fotogalerie celého postupu výroby, je tam kolem 90 fotek, takže zde je opravdu výběr jen toho nejzákladnějšího :)
Budu ráda za vaše komentáře, kritiku a tak :) Na případné dotazy ohledně výroby, hmoty a samotného postupu se pokusím odpovědět :)

S modelováním rozhodně nekončím, protože mi to jde lépe a rychleji od ruky jak malování. To neznamená, že končím s malováním :D Ale určitě bude výrobků z keraplastu přibývat. Vážně jsem měla na začátku strach, protože na internetu byla jen samá vykrajovaná srdíčka z mimibazaru a podobné chujoviny, ale zde máte jasný důkaz, že i s levnou neprofesionální hmotou můžete vytvořit něco pořádného :) To nemyslím nijak urážlivě vůči vykrajovatelkám srdíček :D Ale víte jak...

Zatím ahoj :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Monica Otmili Monica Otmili | E-mail | Web | 8. května 2016 v 0:15 | Reagovat

To se rozhodně povedlo! myslím, že takhle originální dárek pro taťku by se mi ani nepodařilo vymyslet. :-) Jak dlouho zabralo vyrobit jej?

2 Lu.Blueberry Lu.Blueberry | Web | 9. května 2016 v 19:02 | Reagovat

[1]: Díky :-) No jelikož pracuji na dlouhý a krátký týden, protáhlo se to asi na 3 týdny. Ale kdyby to bylo v kuse, tak to hodí zhruba 7-9 dní :-) Musí se počítat i s tím, že když hmota do druhého dne uschne, tak na některých místech popraská a musíš to opravit a znovu čekáš na zaschnutí a potom teprve můžeš pokračovat v dalších částech. (Tu vlhkou nezaschlou část nemůžeš ani zatím barvit, takže žádný postup).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama